Kabul Edilen Çalışma Grupları

1 – Kentsel Dönüşüm, Kentsel Kimlik ve Mekân Algısı
Yürütücüler: Esra Nesipoğulları (esra0531011(at)hotmail.com) ve Defne Gül Kayaoğlu (defne.gul(at)hotmail.com)

2  -Kapitalist Modernleşmede Tahakkümün Çeşitli Yüzleri
Yürütücü: Özlem Duva (ozlemduva(at)gmail.com)

3 – Ekolojik Topluma Eleştirel Bakış
Yürütücü: Çağdaş Karahan (cagdas.karahan(at)gmail.com ya da karahancagdas(at)hotmail.com)

 

Yürütücü: Hande Atay (hande.atayy(at)gmail.com)

5- Ekofeminizm
Yürütücü: Ecehan Balta (ecehanb(at)gmail.com)

{blink}Önemli Duyuru{/blink}
Karaburun Bilim Kongresi, çalışma gruplarını, sürmekte olan ya da bu kongre için planlanmış ve henüz başlamış kolektif çalışmaların, Kongre tarihine kadar belirli bir olgunluğa ulaşması ve ardından Kongre sırasında ya da hemen öncesinde grubun bir araya gelerek son ürünü olgunlaştırdığı bilim pratikleri olarak değerlendirmekte ve önem vermektedir.
Bu bağlamda, önerenler dışında katılmak isteyenler, grubun açıklanmış çalışma planı, takvim ve kurallarına uymak vaadiyle, çalışma grubunun yürütücüsü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
Grupların, çalışmanın sonunda ortaya çıkarmayı planladıkları bilimsel ürün, tercihen Kongrenin son günü, olmazsa bir gün önce uygun bir oturumda sunularak tartışılacaktır. Kongre geçici programı 4 Haziran’da açıklandığında bu tarih kesinleşmiş olacaktır.
Çalışma gruplarının, ivedilikle bir çalışma planı ve takvimi ile Temmuz ayının ikinci yarısında bir ara rapor sunması beklenmektedir.
Kongre sırasında gruplara, belirledikleri saatler için mekân ve donanım tahsisi yapılacaktır. Bu nedenle çalışma takviminizi 22 Ağustos’ta Kongre programı ilan edilmeden bildirmenizi rica ediyoruz.
Herhangi bir sorun olduğunda, Düzenleme Kurulunda Çalışma Grupları koordinatörü Aydın Arı arkadaşımızla iletişime geçebilirsiniz (aydinari(at)gmail.com).