16. KARABURUN BİLİM KONGRESİ – Tarih Erteleme ve Yer Duyurusu: 15-18 Eylül – İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası

Değerli Dostlar,

16. Karaburun Bilim Kongresi 15-18 Eylül tarihlerinde geçen yıl olduğu gibi İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşecek. Bu yıl, kongrenin nerede ve nasıl yapılacağına dair sorunları aşmamız kolay olmadı. Elbette öncelikle geçtiğimiz yıl olduğu gibi Karaburun’da yapabilmenin koşullarını zorladık. Ne yazık ki, Karaburun’da oturumların gerçekleştirilebileceği bir salon bu yıl da yok. Alternatif mekanlar bizim taleplerimizi karşılamak konusunda yetersiz.

Bunun yanı sıra içerisinde bulunduğumuz ekonomik koşullar da Karaburun ısrarımızı sürdüremememizin bir başka nedeni oldu. Ege kıyılarının akademisyenler, işçiler/işsizler ve öğrenciler için artık kolayca gidilemeyecek yerler olduğunu görüyoruz. Kongrenin Karaburun’da gerçekleşmesinin düzenleme kurulu, sunum sahipleri ve katılımcılar için karşılanması güç bir maliyet ortaya çıkaracağı açık. Tüm bu nedenlerle 16. Karaburun Bilim Kongresi ‘yarınların şafağında ezilenlerin seçimi‘ teması ile İzmir/Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştireceğiz. Bu yer değişikliği aynı zamanda tarihi de değiştirmemizi zorunlu kıldı ne yazık ki. Havagazı Fabrikası’nın 1-4 Eylül tarihleri arasında dolu olması nedeniyle kongre tarihini 15-18 Eylül olarak değiştirmek zorunda kaldık.

Karaburun Kongresi’nin yeniden Karaburun’a döneceği günlerde de buluşmak dileğiyle, sizleri bu sene 15-18 Eylül tarihlerinde İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’na davet ediyoruz.

Kongre programı ilerleyen günlerde ilan edilecektir.