Kolektif Sergi Çağrısı

#DİREN SANAT

Gezi Parkı direnişinin sanat cephelerinden birini de Karaburun’da kuruyoruz.

Bir mayıs sabahı, bir parkta yaşamı savunmak için başlayıp sonra ülkeyi daha sonra da dünyanın birçok noktasını saran direnişi, Gezi Direnişleri’ni hem sanat aracılığıyla anlatmak, göstermek ve temsil etmek hem de direnişi devam ettirmek için ortak bir sergide bir araya geliyoruz. Direnişe bizzat katılan veya sosyal medya üzerinden katkıda bulunan tüm çapulcuları sergimize bekliyoruz. ‘Anlatılan senin hikayendir’ sözünden devamla, yaşadığımız hikayeyi başkaları değil bu defa biz anlatalım istiyoruz.

Bu nedenle, 8.Karaburun Bilim Kongresi ve Karaburun Ekonomi Politik Okulu için Karaburun ve Mordoğan’a gelecek bütün dostlara, gelirken eserinizi de alın gelin diyoruz; Gelemeyecek olanlar ise çalışmalarını aşağıdaki posta adresine gönderebilirler. Sergiye gezi direnişine atfen yapılmış tüm sanatsal çalışmalar katılabilir. Sergiye fotoğraf, resim, afiş gibi eserlerle katılabileceğiniz gibi direnişin sembolü haline gelmiş gaz maskesi ve bireyselliğin yerine toplumsallığı yücelten Guy Fawkes maskesi, gaz bombası kapsülü, talcid şişeleri vb gibi hazır nesnelerle de katılabilir ve yaşananların boyutlarını bir kere daha hatırlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Fotoğraf, resim, afiş gibi çalışmalar asılmaya hazır halde teslim edilmelidir. Tercih ettiğiniz her türlü sanatsal temsil aracıyla sergiye katılabilirsiniz. Kesin bilgidir.

Katılım koşulları:

-Sergi amatör ve profesyonel bütün çapulculara açıktır.

-Fotoğraf, resim ve afiş gibi çalışmalarla katılacaklar en fazla iki eserle katılabilirler; baskı, çerçeve ve kargo ücreti katılımcılara aittir.

-Sergilenecek çalışmaların uzun kenarı en fazla 70 cm ebadında olabilir.

-Sergiye katılacak çalışmaların dijital kopyaları kongre mail adresine gönderilmeli.

-Sergilenecek çalışmanın özel bir sunumla yapılması gerekiyorsa eser tesliminde mutlaka belirtilmeli.

-Kargoyla gönderilecek çalışmaların en geç 2 Eylül 2013 Pazartesi günü teslim edilecek şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Her yer Taksim, her yer direniş, her yer sanat.

Karaburun Bilim Kongresi Düzenleme Kurulu

 

kongrekaraburun@gmail.com

Kargo Adres: Karaburun Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Cumhuriyet Cad. No. 24 Karaburun/İzmir

Tel: 05304412348 (Sinan Güler)